Narada operacyjna województwa wielkopolskiego

W dniach 3-4 grudnia 2019 roku, na terenie powiatu wolsztyńskiego odbywała się narada operacyjna województwa wielkopolskiego.

W dwudniowym spotkaniu, uczestniczyło przeszło 90 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, na co dzień związanych ze sprawami operacyjnymi w poszczególnych komendach powiatowych i miejskich, tj. komendanci, ich zastępcy, dowódcy jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz naczelnicy i funkcjonariusze poszczególnych wydziałów. Organizatorem narady była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Komendę Powiatową PSP w Wolsztynie reprezentowali: bryg. Sławomir Śnita, st. kpt. Karol Kędziorski, mł. kpt. Damian Glapiak, asp. Waldemar Wielgosz oraz sekc. Przemysław Mielcarek.

Celem narady było przede wszystkim podsumowanie 2019 roku, oraz przedstawienie planu działalność na rok nadchodzący. Pochylono się nad tematem współpracy z innymi służbami, ewidencjonowaniem zdarzeń, procesem analitycznym działań ratowniczych czy przeprowadzonymi jak i planowanymi ćwiczeniami. Drugi dzień upłynął pod znakiem zrealizowanych szkoleń w ramach doskonalenia zawodowego oraz spraw bieżących. Na zakończenie, przedstawiciel komendy wojewódzkiej zapoznał zebranych z tematyką wykorzystania, zastosowania i możliwości dronów.

Zorganizowane spotkanie okazuje się być nieodłącznym elementem stałego doskonalenia kadr dowódczych. Ponadto, daje możliwość dyskusji i dokładniejszego zapoznania się z poszczególnymi obszarami codziennej służby.


Opracowanie: asp. Waldemar Wielgosz