Kolejny sukces Damiana Glapiaka oraz wizyta u Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Wielkopolscy strażacy stanęli na najwyższym stopniu podium podczas XXV Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym. Wśród nich, znalazł się również funkcjonariusz wolsztyńskiej komendy - Damian Glapiak.

Reprezentacja strażaków z wielkopolski w skład których wchodził m. in. mł. kpt. Damian Glapiak, zdobyła I miejsce podczas wspomnianego biegu. Mistrzostwa odbyły się 12 października w Poznaniu. Wolsztyńską komendę reprezentowali również: Arkadiusz Stachowiak, Arkadiusz Lepa oraz Tomasz Ceglarek.

Osiągnięty przez Glapiaka wynik 32:32 pozwolił mu ponadto stanąć na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn Indywidualnych Mistrzostw Polski. Od złotego medalu, dzieliło go zaledwie kilka sekund. 

Sobotnie zmagania biegaczy, były ostatnim startem spośród sześciu zaplanowanych biegów w ramach Pucharu Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP. Czterokrotny start Damiana w biegach które odbywały się w Gdyni, Kołobrzegu, Jaworze, Krempnej, Przemyślu i Poznaniu, sklasyfikował go na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Liczne sukcesy funkcjonariuszy okazały się okazją do wizyty w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. 16 października, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Andrzej Bartkowiak osobiście spotkał się z zawodnikami oraz pogratulował znakomitych wyników.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy tak owocnego sezonu opiewającego w wysokie lokaty, jednocześnie życząc dalszych sukcesów!


  • 2
  • 20191012_113145
  • 3

Opracowanie: asp. Waldemar Wielgosz

Zdjęcia: archiwum KP PSP Wolsztyn/KW PSP Poznań