Damian Glapiak trzeci w Europie

31 sierpnia we włoskim Feltre odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Doskonały występ zaliczyła na nim reprezentacja z Polski. Na najniższym stopniu podium stanął funkcjonariusz wolsztyńskiej komendy - Damian Glapiak.

Już po raz kolejny, reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej z Polski odwiedziła malowniczą miejscowość we Włoszech. 10-kilometrowa trasa nie należała do łatwych. Mimo to, polakom udało się wywalczyć bardzo dobre czasy, a co za tym idzie zająć wysokie lokaty. Swój bieg na włoskiej ziemi z czasem 32 minuty i 45 sekund ukończył przedstawiciel wolsztyńskiej komendy - Damian Glapiak, zdobywając brązowy medal mistrzostw. Na najwyższym stopniu podium stanął strażak z Wrocławia - Bartłomiej Przedwojewski.

Doskonały występ polskich zawodników pokazuje ogrom poświęcenia i determinacji. Liczymy na to, że nie po raz ostatni widzimy polskie barwy na zawodach tak wysokiej rangi. Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych, równie pięknych sukcesów!