Kwartalna odprawa służbowa SKKP Wolsztyn

We wtorek 16 lipca, w siedzibie tutejszej komendy odbyła się kwartalna odprawa służbowa dla Dyżurnych Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

W odprawie, uczestniczył Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie bryg. Sławomir Śnita wraz z zastępcą, st. kpt. Karolem Kędziorskim. Obecny był również przedstawiciel Wydziału Operacyjnego, dowództwo Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz dublerzy stanowiska kierowania, na co dzień pełniący służbę w podziale bojowym.

Podczas odprawy poruszono kwestię szkoleń merytorycznych i praktycznych dublerów, dysponowania sił i środków do zdarzeń zgodnie z przyjętymi zasadami, przeprowadzonej niedawno inspekcji gotowości operacyjnej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz nowych zasad ewidencjonowania zdarzeń. Ponadto, dyskutowano na wiele ważnych spraw dotyczących funkcjonowania wolsztyńskiego stanowiska kierowania.

Na zakończenie, głos zabrał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie st. kpt. Karol Kędziorski zwracając uwagę na odpowiednią współpracę funkcjonariuszy, bezpośrednio rzutującą na właściwy poziom służby na tak odpowiedzialnym stanowisku.


  • 20190716_1
  • 20190716_2
  • 20190716_3

Opracowanie/zdjęcia: asp. Waldemar Wielgosz