Wypadek dwóch samochodów osobowych na trasie Wroniawy-Solec

We wtorek 11 czerwca około 15:50, wolsztyńskie służby otrzymały zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na Drodze Wojewódzkiej 305 łączącej Wroniawy oraz Solec. Zgłoszenie na numer alarmowy 998 wpłynęło od świadka zdarzenia mł. kpt. Damiana Glapiaka - p . o. Dowódcy JRG Wolsztyn, który tą trasą wracał po służbie do domu.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z wolsztyńskiej jednostki, ochotników z Wroniaw i Kębłowa, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Konieczne okazało się również wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obecny na miejscu mł. kpt. Glapiak, po rozpoznaniu sytuacji niezwłocznie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. W obu rozbitych samochodach wskutek zderzenia czołowego przebywali kierowcy. Przytomny mężczyzna bez widocznych obrażeń pozostawał pod opieką innego świadka zdarzenia, natomiast kobieta z otwartą raną podudzia i masywnym krwotokiem po chwili straciła przytomność. Z uwagi na jej stan, Glapiak zdecydował się założyć opaskę uciskową, za którą posłużył pasek od spodni co przyniosło pożądany efekt w postaci zmniejszenia obfitości krwotoku.

Zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej przybyłe na miejsce zdarzenia kontynuowały działania medyczne do czasu przekazania poszkodowanych odpowiednim służbom. Najciężej poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala poprzez LPR. Na czas działań Policja wyznaczyła objazd. Ostatni zastęp wrócił do jednostki około 20:20.


  • 20190611_1
  • 20190611_2
  • 20190611_3

Opracowanie: asp. Waldemar Wielgosz

Zdjęcia: Artur Jankowiak Wolsztyn112