Tragiczny pożar budynku gospodarczego w Wolsztynie

We wtorek 9 kwietnia około godziny 21:30, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na jednej z wolsztyńskich posesji.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy wolsztyńskich strażaków oraz ochotników z Kębłowa. Po dojeździe, zastano rozwinięty pożar budynku gospodarczego w ścisłej zabudowie. Ogień wydostawał się na zewnątrz pomieszczenia a wokół panowało bardzo silne zadymienie.

Kierujący działaniami po dokonaniu rozpoznania, polecił podanie dwóch prądów wody: jeden w natarciu na palące się pomieszczenie, drugi w obronie budynków przylegających. Kiedy pozwoliła na to sytuacja pożarowa, strażacy weszli po pomieszczeń. W jednym z nich, znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Po ewakuacji na zewnątrz, stwierdzono bak oznak życia wobec czego rozpoczęto reanimację. Niestety, pomimo kilkudziesięciu minut walki o życie mężczyzny, nie udało się go uratować a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechał zastęp z OSP Świętno. Dalsze działania skupiły się na dokładnym przeszukaniu pomieszczeń oraz dogaszeniu pozostałych zarzewi ognia. Z uwagi na bardzo dużą ilość materiału palnego wewnątrz w postaci drewna, maszyn do jego obróbki i pozostałości produkcyjnych, pomieszczenie spłonęło doszczętnie.

Na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie bryg. Sławomir Śnita, policjanci z wydziału prewencji oraz kryminalnego Policji oraz prokurator Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie. 


  • 20190409_1
  • 20190409_2
  • 20190409_3
  • 20190409_4
  • 20190409_5

Opracowanie: mł. asp. Waldemar Wielgosz

Zdjęcia: Artur Jankowiak - Wolsztyn 112