Pożar wiaty produkcyjnej w Adamowie 04.04.2019r

05.04.2019r w godzinach porannych (6:52) do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w którym mogą mieszkać jakieś osoby. Ze względu na powagę zgłoszenia od razu zadysponowana odpowiednią ilość sił i środków.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono: pali się wiata produkcyjna przy budynku magazynowym, na szczęście w środku nie znajdują się żadni ludzie, tylko wyposażenie i profesjonalne maszyny do obróbki płyt wiórowych.

Działania Straży pożarnej polegały na podaniu prądów wody w natarciu i obronie oraz prądu piany ciężkiej na materiał palny znajdujący się w środku wiaty (płyty wiórowe). Akcja była trudna ze względu na zwarta zabudowę obiektu (do niego przylegały inne budynki) oraz na ilość paliwa wewnątrz (drewno, trociny, płyty wiórowe). Niezbędne było rozebranie częściowo konstrukcji wiaty, aby można było pogorzelisko dobrze zlać wodą i pianą. Pomogło to również w wydobyciu palących się elementów na zewnątrz i tam ich dogaszaniu.

W działaniach brała udział Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Wolsztyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Kębłowa i Świętna.


 


Opracował: mł. asp. Kędziora Jakub