Pracowity początek marca

Pierwsze dni marca okazały się bardzo pracowite dla wolsztyńskich strażaków. Łącznie, od piątku do niedzieli odnotowano 6 interwencji. Niestety na tym nie koniec...

W piątek, 1 marca Dyżurny Stanowiska Kierowania w Wolsztynie, przed godziną 12 odebrał zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w Grójcu Wielkim. Kilka godzin później, strażacy interweniowali w Nieborzy przy podobnym zdarzeniu. Działania prowadzone były wraz z ochotnikami z Chobienic.

Następnego dnia, do podobnych zdarzeń doszło w Wojciechowie oraz Jażyńcu. Tam, funkcjonariusze wolsztyńskiej jednostki współpracowali z OSP Chobienice oraz OSP Kopanica.

W niedzielę, odnotowano kolejne dwie interwencje. Strażakom z Przemętu udało się wydostać sarnę ze stawu. Po godzinie 15 w Błotnicy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W efekcie, poszkodowane zostały dwie osoby. Na miejscu działały zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Bucz oraz OSP Przemęt.

W poniedziałek, 4 marca w godzinach przedpołudniowych odebrano kolejne zgłoszenie o pożarze w przewodzie kominowym w Wolsztynie. Kilka godzin później, strażacy interweniowali przy wyczuwalnym gazie w jednym z wolsztyńskich bloków. Oba zdarzenia okazały się alarmami fałszywymi w dobrej wierze.


Opracowanie: mł. asp. Waldemar Wielgosz

Zdjęcie: Artur Jankowiak / wolsztyn112.info