Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

14 lutego 2019 roku, w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Powodowie, odbyła się kolejna edycja akcji "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi". 

W spotkaniu uczestniczyło wielu rolników oraz osób związanych z branżą rolniczą z terenu powiatu wolsztyńskiego, jak i przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Do udziału w akcji, włączyli się również przedstawiciele wolsztyńskiej Komendy: Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie bryg. Sławomir Śnita oraz mł. asp. Waldemar Wielgosz. Przygotowana prezentacja, przybliżała problematykę bezpieczeństwa pożarowego w gospodarstwach rolnych oraz zasad składowania i magazynowania płodów rolnych. Uczestnicy, mieli również możliwość uzyskania wielu informacji i porad od strażaków, przy specjalnie przygotowanym stanowisku, z czego chętnie korzystali, uzyskując odpowiedzi na nurtujące pytania związane z bezpieczeństwem.


Opracowanie: mł. asp. Waldemar Wielgosz

Zdjęcia: bryg. Sławomir Śnita