Bezpieczne ferie

Państwowa Straż Pożarna to nie tylko akcje i doskonalenie zawodowe aby podnosić swoje kwalifikacje. Straż pożarna to również wszelkiego rodzaju warsztaty, pokazy, pogadanki dla społeczności powiatu wolsztyńskiego. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych, chcemy pokazać, nauczyć i uświadomić każdego i z wszystkiego co znamy, potrafimy, co może nam pomóc w sytuacjach kryzysowych.

 


Wolsztyńscy strażacy w ramach akcji „Bezpieczne ferie" odwiedzili ostatnio Zespół Szkół Specjalnych, aby opowiedzieć o ważnych zagadnieniach jakimi są:

- zachowanie na zamarzniętych akwenach wodnych,

 - niebezpieczeństwa związane z tlenkiem węgla „Czad",

 - zagrożenia pożarowe związane z okresem zimowym i postępowaniu w takich sytuacjach,

 - pierwsza pomoc.

Wychodzimy naprzeciw szkołą w tematyce związaną ze strażą pożarną. Wiemy, że młodzież bardzo szybko przyswaja wiedzę i odpowiednio pokierowana może tą wiedzę mądrze wykorzystać. Jesteśmy zadowoleni również z faktu, że nasz fach cieszy się takim zaufaniem i zainteresowaniem.

Nie tylko młodzież szkolna ma chrapkę na odrobinę pożarnictwa w praktycznym wydaniu. Nasi funkcjonariusze docierają również do grup bardziej zaawansowanych wiekowo. W przemęckim GOKu odbyliśmy spotkanie z „Uniwersytetem III Wieku". Tematyka spotkania również opierała się na praktycznych radach ze strony naszych strażaków. Takie wskazówki mogą nam naprawdę pomóc w sytuacjach zagrożenia, mogą uratować życie i ochronić zdrowie nasze i naszych bliskich.