Potrzebna krew!

Sprawdzenie miejsc wodowania łodzi

Brak opadów, lekka zima a także wysokie temperatury spowodowały, że na niemal całym obszarze Polski zaobserwowano obniżający się poziom wód w zbiornikach naturalnych. Niestety, przekłada się to bezpośrednio na działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej. 

Czytaj więcej

Przekazanie środków ochronnych

11 maja br., przewodniczący Organizacji Oddziałowej NSZZ "Solidarność" - Sławomir Korcz, przekazał na ręce st. kpt. Romana Rembielaka - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie kilkanaście przyłbic ochronnych. Do przekazania środków, doszło podczas spotkania przedstawicieli organizacji związkowych działających przy KP PSP Wolsztyn z komendantem powiatowym. Przyłbice stanowią wkład organizacji w ochronę funkcjonariuszy, znacząco podnosząc poziom bezpieczeństwa i ochrony strażaków w trakcie prowadzonych działań związanych z epidemią COVID-19.

Wypadek na Drodze Wojewódzkiej 313

10 maja 2020 roku, kilka minut przed godziną 20:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymało zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 313 na trasie Kargowa - Babimost. Z informacji jakie uzyskał dyżurny samochodem podróżowały 4 osoby, które pozostawały uwiezione w pojeździe, nie mogąc go samodzielnie opuścić.

Czytaj więcej

Mochy - zadymienie w budynku mieszkalnym

8 maja 2020 roku o godzinie 4.36 nad ranem do dyżurnego SKKP Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym w Mochach. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp OSP Mochy.

Czytaj więcej

Stop pożarom traw!

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie.

Czytaj więcej

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

W poniedziałek 4 maja br., w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka.

Czytaj więcej

Życzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Dnia Strażaka

Czytaj więcej

Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Dnia Strażaka

Czytaj więcej