Stop pożarom traw

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie.

Czytaj więcej

Ćwiczenia w wolsztyńskim szpitalu

W związku z pojawieniem się realnego zagrożenia koronawirusem na terenie kraju, w piątek 6 marca w wolsztyńskim szpitalu zorganizowane zostały ćwiczenia.

Czytaj więcej

Koronawirus - ważne informacje

Awaryjne przeniesienie stanowiska kierowania

W czwartek 27 lutego 2020 roku, w wolsztyńskiej komendzie odbyły się ćwiczenia zakładające ewakuacje Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie w miejsce zastępcze.

Czytaj więcej

Odprawa obsady stanowiska kierowania

26 lutego 2020 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyła się kwartalna odprawa służbowa dla etatowej oraz nieetatowej obsady stanowiska kierowania.

Czytaj więcej

Narada roczna

26 lutego 2020 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyła się narada roczna, podsumowująca zeszłoroczną działalność.

Czytaj więcej

Szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP

Zgodnie z zatwierdzonym przez Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie rocznym planem szkolenia, w sobotę 15 lutego w wolsztyńskiej komendzie rozpoczęło się "Szkolenie podstawowe strażaka - ratownika OSP".

Czytaj więcej

Skutki silnych wiatrów na terenie powiatu

Początek trzeciego tygodnia lutego okazał się bardzo pracowity dla wolsztyńskich służb. Wskutek silnych wiatrów jakie przeszły przez powiat w poniedziałek oraz wtorek, strażacy interweniować musieli kilkanaście razy. Prócz licznych zdarzeń w okolicy Wolsztyna związanych z usuwaniem zagrażających nadłamanych drzew czy zabezpieczaniu uszkodzonych banerów reklamowych, działania podejmowały też jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, między innymi z Kębłowa, Świętna, Tłok, Kopanicy, Siedlca, Bucza, Kaszczoru czy Przemętu. Szczęśliwie, w trakcie trudnych warunków atmosferycznych nikt nie ucierpiał.

Czytaj więcej

Zdanie oraz przyjęcie obowiązków komendanta

Niespotykana na co dzień postać w pożarniczym świecie, przyjaciel i nauczyciel licznych strażackich pokoleń - bryg. Sławomir Śnita po 33 latach służby udaje się na zaopatrzenie emerytalne. Uroczysty apel z okazji zdania i przejęcie obowiązków kierownika wolsztyńskiej jednostki odbył się w ostatni piątek stycznia w siedzibie komendy. Nie zabrakło wzruszających wspomnień oraz licznych słów uznania, skierowanych pod kątem głównego bohatera uroczystości.

Czytaj więcej

Ślubowanie nowego funkcjonariusza

W środę 29 stycznia, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie nowego funkcjonariusza.

Czytaj więcej