Kolejny sukces Damiana Glapiaka oraz wizyta u Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Wielkopolscy strażacy stanęli na najwyższym stopniu podium podczas XXV Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym. Wśród nich, znalazł się również funkcjonariusz wolsztyńskiej komendy - Damian Glapiak.

Czytaj więcej

Szkolenie z zarządzania wodą na miejscu działań dla członków OSP Obra

W sobotę 13 października, strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrze spotkali się nad Jeziorem Świętym, aby zwiększyć swoją wiedzę w zakresie zaopatrzenia wodnego oraz zarządzania środkiem gaśniczym na miejscu działań.

Czytaj więcej

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP

W miniony weekend, dziesięciu członków ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu wolsztyńskiego spotkało się ponownie w siedzibie tutejszej komendy, aby nabywać i utrwalać wiadomości z zakresu ratownictwa technicznego na zorganizowanym szkoleniu.

Czytaj więcej

XI Drużynowe Zawody Wędkarskie Strażaków Powiatu Wolsztyńskiego

5 października na zbiorniku wodnym w miejscowości Kuźnica Zbąska odbyły się XI Drużynowe Zawody Wędkarskie Strażaków Powiatu Wolsztyńskiego.

Czytaj więcej

Ogromny pożar hali na terenie firmy zajmującej się recyklingiem odpadów gumowych

Blisko 15 godzin strażacy walczyli z żywiołem, który pojawił się w piątek 4 października kilkanaście minut po północy na terenie jednej z firm w pobliżu Kębłowa, zajmującej się recyklingiem odpadów gumowych.

Czytaj więcej

Awanse i wyróżnienia wolsztyńskich strażaków

Poranna zmiana służby we wtorek 1 października okazała się okazją do wręczenia awansów i wyróżnień dla wolsztyńskich strażaków.

Czytaj więcej

Półmetek szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego

W sobotę 28 września, w wolsztyńskiej jednostce straży pożarnej rozpoczęło się "Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków-ratowników OSP".

Czytaj więcej

List Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Ćwiczenia w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi

We wtorek 24 września, w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi odbyły się ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, zakładające pożar w jednym z pomieszczeń na trzeciej kondygnacji.

Czytaj więcej

List Sekretarza Stanu Jarosława Zielińskiego w sprawie możliwości dodatkowego dofinansowania jednostek OSP