Warsztaty z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego

Dnia 06.12.2019 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie przeprowadzone zostały warsztaty z ratownictwa chemiczno-ekologicznego w zakresie podstawowym.

Czytaj więcej

Odprawy służbowe wolsztyńskich funkcjonariuszy

9 oraz 11 grudnia 2019 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie odbyły się odprawy służbowe dla etatowej oraz nieetatowej obsady stanowiska kierowania, a także dowódców i zastępców poszczególnych zmian służbowych wolsztyńskiej jednostki.

Czytaj więcej

Narada operacyjna województwa wielkopolskiego

W dniach 3-4 grudnia 2019 roku, na terenie powiatu wolsztyńskiego odbywała się narada operacyjna województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej

Nagrody dla wolsztyńskich strażaków

W poniedziałek 2 grudnia, podczas porannej zmiany służby, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wręczył decyzje dotyczące przyznania nagród pieniężnych wolsztyńskim funkcjonariuszom.

Czytaj więcej

Ćwiczenia w firmie Metzler w Kaszczorze

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar hali produkcyjno - magazynowej w Kaszczorze, który wybuchł w poniedziałek 25 listopada na terenie jednej z lokalnych firm zajmujących się produkcją podłóg drewnianych. Taki scenariusz zakładały ćwiczenia zorganizowane przez funkcjonariuszy wolsztyńskiej komendy.

Czytaj więcej

Zadymienie i ewakuacja urzędników w Przemęcie

W poniedziałek 12 listopada, około godziny 14 dyżurny wolsztyńskiej komendy odebrał zgłoszenie od jednego z pracowników Urzędu Gminy w Przemęcie, z którego wynikało że w obiekcie doszło do pożaru. Na miejsce niezwłocznie skierowano dwa zastępcy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz ochotników z lokalnej jednostki. Jak się okazało, były to ćwiczenia zorganizowane przez wolsztyńskich funkcjonariuszy, przy współpracy z urzędnikami.

Czytaj więcej

Uroczysta zmiana służby

W poniedziałek 11 listopada podczas porannej zmiany służby odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej

Pożar budynku gospodarczego w Nowym Widzimiu

Kilkanaście minut przed godziną 19, w sobotę 2 listopada do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Nowym Widzimiu.

Czytaj więcej

Obowiązki właścicieli i użytkowników obiektów - porady dla mieszkańców

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje jak i współlokatorów. W tym celu warto posiadać podstawową wiedzę dotyczącą cyklicznych zobowiązań właścicieli oraz użytkowników obiektów. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej