Drony nad wolsztyńskimi lasami

Do późnych godzin popołudniowych trwały zorganizowane działania na terenie powiatu wolsztyńskiego w piątek 10 stycznia z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.

Czytaj więcej

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Do 16 lutego 2020 r. można zgłosić kandydatów do III edycji nagród Dyrektorora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązania do najlepszych praktyk służbowych, wyboru celu jest uhonorowanie osób i instytucji szczególnych wpływ na funkcje zmian i kształtowanie funkcji usług ratowniczych.

Czytaj więcej

Obchody 101 rocznicy wyzwolenia Wolsztyna

5 stycznia w Wolsztynie odbyły się obchody 101 rocznicy wyzwolenia Wolsztyna przez Powstańców Wielkopolskich. Na zorganizowanych obchodach, obecni byli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Czytaj więcej

Życzenia świąteczno - noworoczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego 2020 roku, wszystkim strażakom, mieszkańcom powiatu wolsztyńskiego oraz tym, którzy na co dzień współpracują z nami w zakresie dbania o szeroko rozumiane bezpieczeństwo obywateli, składamy najserdeczniejsze życzenia. Oby święta spędzone były w rodzinnej i ciepłej atmosferze, a nowy rok przyniósł mnóstwo radosnych chwil i samych sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Życzą:
Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie 

Warsztaty z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego

Dnia 06.12.2019 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie przeprowadzone zostały warsztaty z ratownictwa chemiczno-ekologicznego w zakresie podstawowym.

Czytaj więcej

Odprawy służbowe wolsztyńskich funkcjonariuszy

9 oraz 11 grudnia 2019 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie odbyły się odprawy służbowe dla etatowej oraz nieetatowej obsady stanowiska kierowania, a także dowódców i zastępców poszczególnych zmian służbowych wolsztyńskiej jednostki.

Czytaj więcej

Narada operacyjna województwa wielkopolskiego

W dniach 3-4 grudnia 2019 roku, na terenie powiatu wolsztyńskiego odbywała się narada operacyjna województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej

Nagrody dla wolsztyńskich strażaków

W poniedziałek 2 grudnia, podczas porannej zmiany służby, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wręczył decyzje dotyczące przyznania nagród pieniężnych wolsztyńskim funkcjonariuszom.

Czytaj więcej

Ćwiczenia w firmie Metzler w Kaszczorze

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar hali produkcyjno - magazynowej w Kaszczorze, który wybuchł w poniedziałek 25 listopada na terenie jednej z lokalnych firm zajmujących się produkcją podłóg drewnianych. Taki scenariusz zakładały ćwiczenia zorganizowane przez funkcjonariuszy wolsztyńskiej komendy.

Czytaj więcej