Szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP

Zgodnie z zatwierdzonym przez Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie rocznym planem szkolenia, w sobotę 15 lutego w wolsztyńskiej komendzie rozpoczęło się "Szkolenie podstawowe strażaka - ratownika OSP".

Czytaj więcej

Skutki silnych wiatrów na terenie powiatu

Początek trzeciego tygodnia lutego okazał się bardzo pracowity dla wolsztyńskich służb. Wskutek silnych wiatrów jakie przeszły przez powiat w poniedziałek oraz wtorek, strażacy interweniować musieli kilkanaście razy. Prócz licznych zdarzeń w okolicy Wolsztyna związanych z usuwaniem zagrażających nadłamanych drzew czy zabezpieczaniu uszkodzonych banerów reklamowych, działania podejmowały też jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, między innymi z Kębłowa, Świętna, Tłok, Kopanicy, Siedlca, Bucza, Kaszczoru czy Przemętu. Szczęśliwie, w trakcie trudnych warunków atmosferycznych nikt nie ucierpiał.

Czytaj więcej

Zdanie oraz przyjęcie obowiązków komendanta

Niespotykana na co dzień postać w pożarniczym świecie, przyjaciel i nauczyciel licznych strażackich pokoleń - bryg. Sławomir Śnita po 33 latach służby udaje się na zaopatrzenie emerytalne. Uroczysty apel z okazji zdania i przejęcie obowiązków kierownika wolsztyńskiej jednostki odbył się w ostatni piątek stycznia w siedzibie komendy. Nie zabrakło wzruszających wspomnień oraz licznych słów uznania, skierowanych pod kątem głównego bohatera uroczystości.

Czytaj więcej

Ślubowanie nowego funkcjonariusza

W środę 29 stycznia, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie nowego funkcjonariusza.

Czytaj więcej

Ostatnia zmiana służby

"Służba zdana" - te słowa usłyszeć można codziennie od strażaków kończących służbę w podziale bojowym. Po blisko 33 latach, asp. sztab. Jacek Kluj - długoletni dowódca zmiany I JRG Wolsztyn wypowiedział je ostatni raz przed odejściem na zasłużone zaopatrzenie emerytalne.

Czytaj więcej

Drony nad wolsztyńskimi lasami

Do późnych godzin popołudniowych trwały zorganizowane działania na terenie powiatu wolsztyńskiego w piątek 10 stycznia z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.

Czytaj więcej

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Do 16 lutego 2020 r. można zgłosić kandydatów do III edycji nagród Dyrektorora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązania do najlepszych praktyk służbowych, wyboru celu jest uhonorowanie osób i instytucji szczególnych wpływ na funkcje zmian i kształtowanie funkcji usług ratowniczych.

Czytaj więcej

Obchody 101 rocznicy wyzwolenia Wolsztyna

5 stycznia w Wolsztynie odbyły się obchody 101 rocznicy wyzwolenia Wolsztyna przez Powstańców Wielkopolskich. Na zorganizowanych obchodach, obecni byli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Czytaj więcej

Życzenia świąteczno - noworoczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego 2020 roku, wszystkim strażakom, mieszkańcom powiatu wolsztyńskiego oraz tym, którzy na co dzień współpracują z nami w zakresie dbania o szeroko rozumiane bezpieczeństwo obywateli, składamy najserdeczniejsze życzenia. Oby święta spędzone były w rodzinnej i ciepłej atmosferze, a nowy rok przyniósł mnóstwo radosnych chwil i samych sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Życzą:
Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie 

Warsztaty z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego

Dnia 06.12.2019 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie przeprowadzone zostały warsztaty z ratownictwa chemiczno-ekologicznego w zakresie podstawowym.

Czytaj więcej