Szczegóły drugiej edycji „Bitwy o wozy”

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji „Bitwy o wozy”.

Czytaj więcej

Będzie kolejna edycja Bitwy o wozy!

– Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział dziś (3 lipca 2020 r.) minister Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. W piątkowej uroczystości wzięli też udział wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Czytaj więcej

Zmiana II - doskonalenie zawodowe

W dniu 06.07.2020r wolsztyńscy strażacy w ramach doskonalenia zawodowego prowadzili działania ratownicze przy pomocy sprzętu pływającego na jeziorze Świętym w Obrze.

Czytaj więcej

Zmiana I - doskonalenie zawodowe

23 czerwca 2020 roku w ramach doskonalenia zawodowego zmiany I przeprowadzono ćwiczenia na obiekcie wspinalni komendy z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Temat: Dotarcie ratownika w dół poprzez zejście z asekuracją, opuszczanie, zjazd, wykorzystywanie drabin.

Czytaj więcej

Wytyczne Ministra Ministra SWiA dotyczące uzyskania dotacji na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Bitwa o wozy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie Bitwy o wozy nastąpi wkrótce, Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

Dodatek dla funkcjonariuszy dłużej pozostających w służbie

Chcemy zatrzymać Was w służbie i oferujemy atrakcyjne warunki pracy  – powiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. – To ważny sygnał dla doświadczonych funkcjonariuszy, którzy mają szereg sukcesów na swoim koncie – dodał. Przyjęty dziś (9 czerwca br.) przez Radę Ministrów projekt ustawy dotyczący służb mundurowych wprowadza m.in. świadczenia motywacyjne po 25 latach służby, wzmocnioną ochronę prawną funkcjonariuszy oraz korzystniejsze zasady naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

Czytaj więcej

Ciało mężczyzny w Jeziorze Przemęckim

W poniedziałek 1 czerwca br. około godziny 18:40, wolsztyńskie służby powiadomione zostały o odnalezieniu ciała mężczyzny na Jeziorze Przemęckim w Błotnicy (gmina Przemęt). Na miejsce, niezwłocznie skierowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, ochotników z Przemętu i Bucza oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościana.

Czytaj więcej

Potrzebna krew!

Sprawdzenie miejsc wodowania łodzi

Brak opadów, lekka zima a także wysokie temperatury spowodowały, że na niemal całym obszarze Polski zaobserwowano obniżający się poziom wód w zbiornikach naturalnych. Niestety, przekłada się to bezpośrednio na działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej. 

Czytaj więcej